Результати вимірювання обсягів ринку інтернет-реклами в Україні у 2019 році

Такі дані отримав Комітет з питань інтернет-реклами при Інтернет Асоціації України (ІнАУ) за результатами дослідження пошукової та медійної реклами станом на лютий цього року.

Згідно аналізу даних, які було надано провідними компаніями для проведення дослідження, частка мобільного платного пошуку в 2019 році виросла до 73% порівняно з  66% у 2018 та 56% у 2017 роках.

Середня вартість кліку станом на кінець 2019 року склала 4,53 грн та перевищила результати попереднього періоду на 40%.

Так, найвища вартість кліку становила 23,70 грн в категорії «Закон та уряд». Найменшою ж була вартість кліку в категоріях «Довідкові матеріали» і «Новини та медіа» — 0,25 грн.

Дослідження пошукової реклами у 2019 році відбулося за участі агенцій: ADINDEX, ArtWeb, DIEVO, iplace, iProspect, Livepage, MediaHead, NEOS, Netpeak, newage., Olshansky & Partners, OMD Media Direction, Performics, Promo, razom communications, SeoMarket, TMGU та WebPromo.

Технологічний партнер дослідження — компанія SimilarWeb.

Результати другої частини дослідження, а саме по медійній рекламі в Україні за 2019 рік, вказують на невпинний ріст рік до року.

Найбільше коштів рекламодавців у минулому році було інвестовано в цифрове in-stream відео та банерну рекламу (частки 39,5% та 34,6% відповідно).

Банерна реклама — 34,6%;

In-stream video — 39,5%;

In-page video — 12,5%;

Нестандартні рішення — 8,6%;

Спонсорство — 4,8%.

Також в результаті дослідження було визначено частка Programmatic розміщень, яка склала з боку агентств 32,9% і 51,2% з боку продавців. У зазначений період частка соціальних медіа і месенджерів (FB, Instagram, Twitter, YouTube, Skype, Viber і інші) склала 45,5%, що на 11 процентних пунктів перевищує дані за 2018 рік.

Дослідження обсягів медійної реклами відбувалося на основі перехресного аналізу даних анкетування найбільших рекламних агенцій, сайтів і сейлз-хаусів України.

Дослідження медійної інтернет-реклами у 2019 році відбулося під егідою та за ініціативи ІнАУ. Аналіз відбувався за даними агенцій: adWork, ADINDEX, Dentsu Aegis Network Ukraine, DIEVO, Havas, iplace, MediaHead, MixDigital, NEOS, Netpeak, newage., OMD Media Direction, Promo, Publicis One, razom communications, SIGMA, TMGU та WebPromo, а також представників видавців та сейлз-хаусів: 1+1 media, канал «24», Admixer, Adpartner, Edipress, FISH, Go2Net, Online.ua, Programmatic media group, RIA, Rontar, RST, StarLight Digital Sales, Treeum, Ua.Mobile, Ukr.net, UMH, «Автоцентр», Новое Время,  Обозреватель та РБК-Україна.

Партнером дослідження по медійній інтернет-рекламі стала компанія «Василь Кісіль і партнери».

Повну версію результатів дослідження можна знайти за посиланням:

http://bit.ly/UA_Inet_ad_market_2019FY

Контакти

  • 04053, Україна, м.Київ, вул. Олеся Гончара, 15/3, офіс 22
  • +38 044 278 29 25
  • info@inau.ua

Комітет в соціальних медіа​

Ⓒ 2020 - All Rights Are Reserved

Вступ до комітету